BİREYSEL TERAPİ VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

\"\"

Aile, iş, ilişki veya içsel olarak herhangi bir problem yaşıyorsanız, kalıcı çözüme doğru kararlı bir adım atabilirsiniz. Profesyonel destek almaya karar vermek, doğru yöne atılacak ilk adımdır.

Çocuklarınızda gözlemlediğiniz çeşitli problemler aslında birer sonuçtur. Gerçek sebebi tespit edip onu değiştirmeden sonuçları değiştiremezsiniz.

Zekâ Testleri ve Gelişimsel Değerlendirmeler, çocuklarınızla ilgili bilimsel verilere ulaşma konusunda uzmanlara ve ailelere yol gösterici işlev görür. Testler: gelişimsel problemleri olan bir çocukta, üstün zekâlı bir çocukta kendisine uygun eğitimsel hedefler belirlemede yardımcı olur.

Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite, Öğrenme Güçlüğü gibi sorunlar; çocukların akademik başarısızlıklarının ‘farkında olunmayan’ sebepleri olabilir. Erken tespit edilip doğru eğitim, uygulama ve yönlendirmelerin yapılması gerekliliktir.

Ergenlik dönemi, ailelerin doğru tutum sergilemeleri konusunda sorumluluk sahibi olmaları gereken hassas bir süreçtir. Farkında olmadan yapılan hataların olumsuz sonuçlar ortaya çıkarmaması için‘bilinçli ebeveyn’ özelliklerini kazanmak gerekir.

Çocuklarda görülen, ders başarısızlığı, uyum sorunları, kardeş kıskançlığı, okul fobisi, saldırganlık, içe kapanıklık, alt ıslatma, yalan söyleme gibi durumlar, uzman desteği ile birlikte çözülebilecek problemlerdir.

Gençlerde görülen, karşı gelme, özgüven eksikliği, bilgisayar bağımlılığı, sınav kaygısı, içe kapanıklık ve öfke durumları, uzman desteği ile çözülebilecek problemlerdir.

Depresyon, Sosyal Fobi, Panik Atak, Kaygı Bozukluğu gibi psikolojik problemleri uzman psikolog desteği alarak üstesinden gelinebilir. Beklemek, zaman, moral, verimlilik gibi kayıplara yol açtığı gibi problemi büyütme riskini ortaya çıkarabilir.

İş hayatı ile birlikte ortaya çıkabilen, mutsuzluk, tükenmişlik hissi, mobbing, iş verimsizliği, sosyal hayat yetersizliği gibi durumlarla mücadele edebilmek için profesyonel destek alabilirsiniz.

Cinsel Problemler, isteksizlik, vajinusmus, erken boşalma gibi sorunlar, önce çiftler arası iletişim kurarak, sonra bir uzmanla iletişime geçerek aşılabilecek durumlardır.

İyi ilişki, problemsiz ilişki değil, problemlerinin farkında olan ve bu problemleri doğru iletişim teknikleriyle aşmaya çalışan bireylerin sahip olduğu ilişkidir.

Çift terapisi, yaşanılan sorunların sebepleriyle ilgili ‘farkındalık’ yaratarak, doğru iletişim becerileri geliştirmenize yardımcı olacak profesyonel destektir.

Psikolog Eyüp Tunahan’dan randevu ve bilgi almak için 0212 685 10 13 numaralı telefondan kurumumuza ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top