Özel Eğitim

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Nasıl Çalışır?

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi, özel gereksinimli bireylerin özel durumlarını minimize etmek için destek eğitimi sağlayan kurumlardır.

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezleri, Milli Eğitim Bakanlığının Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliğine bağlı olarak yönetilirler.

Özel eğitim merkezlerinde alınacak olan eğitim, ÇÖZGER ya da Sağlık Kurulu Raporu ve RAM Raporu olan bireyler için tamamen ücretsizdir.

RAM’dan alınan eğitsel değerlendirme raporunda, sadece bireysel eğitim önerilen bireyler ayda 8 seans eğitim alabilir. Bireysel + grup eğitimi önerilen bireyler ise ayda 8 + 4 toplamda 12 seans eğitim alabilir.

Özel eğitim ve rehabilitsayon merkezlerinde seans süresi 60 dakikadır. Bu sürenin 40 dakikası ders uygulaması, 10 dakika dinlenme ve sınıf ortamını hazırlama ve 10 dakikası da bireyin ailesini bilgilendirme süresi olarak uygulanır.

Devlet destekli, tamamen ücretsiz özel eğitim alabilmeniz ve sizlerin en doğru özel eğitim ve rehabilitasyon desteği alabilmeniz adına sizin için araştırma yapıyor ve bunun için çalışıyoruz..

Bolluca ailesine ulaşmak için:

0531 703 1013
0212 685 1013

Scroll to Top