Arnavutköy Özgem

Arnavutköy Özgem, İbb’ye ait kamu kuruluşu, Arnavutköy Boğazköy’de yer almaktadır.

Arnavutköy ilçesi için de birçok hizmetin verildiği bir merkez. Merkezde; Bölgesel İstihdam Ofisi, Cemil Meriç Kütüphanesi, Enstitü İstanbul İSMEK, Gereksinimi Olan Bireyler Eğitim Merkezi (ÖZGEM), Halk Sağlığı Merkezi, İstanbul Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi (İSADEM), Kısa Mola Merkezi, Sosyal Hizmet Merkezi, Arnavutköy Boğazköy Sosyal Tesisi, Spor Salonu ve “Yuvamız İstanbul” kreşi hizmet vermektedir. Merkezde ayrıca 100 araçlık otopark da yer alıyor.

Arnavutköy Özel Gereksinimli Bireyler Eğitim Merkezi

Arnavutköy Kısa Mola Projesi İstanbul’da yaşayan ve özel gereksinimi olan bireylere kısa mola hizmeti sunmayı, böylece ailelerin yaşam kalitesini arttırarak psikolojik ve sosyal anlamda rehabilite olmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

İstanbul gibi metropol şehirlerde engelli çocuğu olan aileler yaşamın farklı alanlarında çeşitli sıkıntılarla karşılaşıyor. Engellilik durumu, zor yaşam şartları, ekonomik zorluklar, ailelere yaşamlarında zaman zaman sınırlılıklar getirmektedir. Aileler; alışveriş, ziyaret, hastane, fatura ödeme gibi günlük işlerini giderebilmek için çocuklarını emanet edebilecekleri güvenli bir çatı arıyorlar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürlüğü, engelli çocuğu olan ailelerin günlük yaşamlarında karşılaştıkları bu sınırlılıkları aşamalarında yardımcı olmak üzere dünya standartlarında tasarladığı ve hayata geçirdiği Arnavutköy Kısa Mola ile hizmet sunuyor.

Alanında uzman kadrosuyla tüm İstanbullulara açık olan Arnavutköy Kısa Mola; temel hareket ve egzersiz, görsel sanatlar, el sanatları, müzik atölyesi ve benzeri atölyeler ile profesyonel hizmet veriyor.

Nasıl Kayıt Olurum? Arnavutköy Kısa Mola Özgem’e başvurarak kayıt olabilirsiniz.

Bolluca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak kurumlarımızda grup eğitimlerini 2019 yılından bu yana atölyeler şeklinde düzenlemekteyiz. Kurumlarımız Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak destek eğitim programları çerçevesinde hizmet sunmaktadır.

Bolluca Özel Eğitim ile Gelecek Benim

0212 685 10 13

Özgem’e ait hizmetler;

-Çocuk Etkinlikleri

-Özel Gereksinimi Olan Bireyler Eğitim Merkezi

-Kültürel Geziler

-İbb’ye ait tesislerde tatil imkanı

-Hasta/çocuk bezi yardımı

-Kırtasiye yardımı

-Merkez 8:30-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

-Boğazköy Ayazma Yolunda yer almaktadır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top