Arnavutköy Bolluca Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Merkezi

Yaygın Gelişimsel Bozukluklar; otizm, atipik otizm gibi tanılar ile adlandırılabilmekte ve tek çaresinin özel eğitim destek eğitim olduğunu biliyor muydunuz?

Yaygın gelişimsel bozukluğu olan birey ve çocukların; eğitim, ev ve sosyal ortamları uygun şekilde yapılandırıldığında, zengin bir eğitim müfredatı sunulabildiğinde, eğitim süreci bireysellik ilkesine göre hazırlandığında, bağımsız yaşam becerilerinin ve toplumsal uyum becerilerinin desteklendiğinde önemli ilerlemeler kaydedebileceğini biliyor muydunuz?

Eğitim hizmetlerine ne kadar erken süre ile başlanırsa ve deneyimli bir öğretmen kadrosu ile çalışılıp, gelişim süreci izlenebilirse önemli ilerlemelerin olabileceğini biliyor musunuz?

Yaygın gelişimsel bozukluklar; otizm, rett sendromu, çocukluk çağı dezintegratif bozukluğu, asperger sendromu ve başka türlü adlandırılamayan bozukluk(atipik otizm) oluştuğunu biliyor musunuz?

Alanda karşılaşılan ailelerin en sık problem yaşadığı eğitime geç başlanılması ve geçer denilen problemlerin gün geçtikçe arttığını ve ağırlaştığını biliyor musunuz?

Yaygın gelişimsel bozukluk yaşayan bireylerin çocukluktan başlayarak yetişkinliğe kadar kaliteli ve nitelikli eğitim almazlarsa davranış problemlerinin artarak tırmanacağına ve bakımının zorlaşacağını biliyor musunuz?

Siz varsanız, biz varız…

Sizlere iyi eğitim sunabilmek için Bolluca ailesi her daim sizinle…

“İyi Eğitim Almak Herkesin Hakkı”

www.bollucaozelegitim.com.tr

0531 703 10 13

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top