ÇOCUK MERKEZLİ AİLE DANIŞMANLIĞI

Çocuk merkezli aile danışmanlığında, çocuğun gelişim alanlarını olumsuz etkileyen sosyal, davranışsal, duygusal durumlar tespit edilerek aile içindeki tüm bireylerin payı değerlendirilir.  Etkili ebeveynin tutum ve davranışları belirlenir. Sağlıklı aile içi iletişim yolları belirlenerek mutlu aile ve mutlu çocuklar yaratmak amaçlanır.

  • Çocuğunuzun inatçılığıyla nasıl baş edebilirsiniz?
  • Çocuğunuza bir davranışı nasıl kazandırırsınız?
  • Ders çalışma alışkınlığını nasıl kazandırırsınız?
  • Çocuğunuzla Özgüven destekleyici çalışmalar nasıl yapmalısınız?
  • Kardeş kıskançlığında ebeveyn tutumu nasıl olmalıdır?
  • Sorumluluk alması konusunda çocuğuma nasıl yardım etmeliyim?
  • Çocuğunuz kural tanımıyor mu?

Çocuk merkezli aile danışmanlığı hizmeti bu ve benzeri daha birçok sorunuzun cevaplanmasına yardımcı olacaktır.

Süreç Nasıl İşliyor?
Çocuğunuz genel bir değerlendirmeden geçer. Uzman pedagog, çocuğun desteklenmesi gereken gelişim, davranışsal, duygusal ve iletişim becerilerini de kapsayan programı hazırlar.  Programın içeriğinde ebeveyn tutum davranışları da özellikle yer alır. Pedagog, ebeveyn ile rapor olarak paylaşır. Süreç bu şekilde başlatılır. Çocukta duygusal anlamda desteklenmesi ya da anne-baba-çocuk arasında ilişkisel anlamda desteklenmesi gereken durumlar var ise, terapiye ebeveynlerde dahil edilerek gözlemlenir. Süre ise, çocuğun terapi sürecine verdiği reaksiyon ve hangi hizmet için geldiği de göz önünde bulundurularak belirlenir.

Çocuğunuz genel bir değerlendirmeden geçer. Pedagog, çocuğun desteklenmesi gereken gelişim, davranışsal, duygusal ve iletişim becerilerini de kapsayan programı hazırlar. Programın içeriğinde ebeveyn tutum davranışları da özellikle yer alır. Pedagog, ebeveyn ile rapor olarak paylaşır.

Çocukta duygusal anlamda desteklenmesi ya da anne-baba-çocuk arasında ilişkisel anlamda desteklenmesi gereken durumlar var ise, terapiye ebeveynlerde dahil edilerek gözlemlenir. Süre ise, çocuğun terapi sürecine verdiği durum ve hangi hizmet için geldiği de göz önünde bulundurularak belirlenir.

ÇOCUK MERKEZLİ AİLE DANIŞMANLIĞI  ile ilgili danışmanlık, eğitim ve randevu almak için  0212 685 10 13 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top