Arnavutköy\’de Bir İlk: Özel Eğitim\’e Nöroplastisite Yaklaşımı

\"\"

Nöroplastisite, sinir sisteminin yapısını, işlevini ve bağlantılarını yeniden yapılandırarak iç veya dış uyaranlara cevap verme kabiliyetidir.

Nöroplastisite, moleküler yapıdan hücresel yapıya, sistemlere, davranışlara kadar pek çok düzeyde tanımlanabilir. Plastisite konusunda yapılan çalışmaların amacı genel olarak beyin hastalıklarını tedavi etmek ve daha güçlü bir hafızaya sahip olabilmektir.

Egzersizin nöroplastisite, nörodejeneratif hastalıklar ile zihinsel gelişim, öğrenme ve davranış gibi kognitif fonksiyonlar üzerine olan etkileri hem insanlarda birçok çalışmada gösterilmiştir. Özel Eğitim, bireye belirlenen amaçlar doğrultusunda kazanımlar kazandırmaktır. Bu kazanımları kazandırırken sürdürülen tekniklere Nöroplastisite Yaklaşımını da ekleyerek bireylerimizin/çocuklarımızın daha kolay öğrenmelerine ve belirlenen amaçları kazanmalarına Bolluca Rehabilitasyon Ailesi olarak sağlıyoruz.

Nöroplastisite en kolay tanım olarak beynin yeniden şekillendirilebilir özelliği demektir. Bolluca Özel Eğitim Rehabilitasyon\’da uzman kadromuz çocuğumuzun/bireyin tanısından yola çıkarak gelişimine engel olan güçlükleri; hareket, etkileşim, oyun ve müzik yardımıyla çözümlemeye çalışır.

Nöroplastisite yaklaşımı sayesinde çocuğumuz/bireyle ilk seanstan itibaren; duyu profili, konuşma becerileri, takıntılı hareketler, tekrarlayan konuşmalar, hareket becerileri gibi bir çok alan nöroplastisite yaklaşımı sonucunda öğrenme, dikkat, algı gibi alanlar desteklenir.

Normal özel eğitim anlayışından farklı olarak bağlantı kurmaya dayalı nöroplastisite yaklaşımı için ücretsiz ön değerlendirme, kayıt ve bilgi için 0212 537 61 60 numaralı telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top