Arnavutköy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Hizmetleri

\"\"

arnavutkoyozelegitimverehabilitasyonhizmetleri

Arnavutköy bölgesine özel eğitim, rehabilitasyon merkezi, RAM, fizik tedavi, Çözger raporu, duyu bütünleme, otizm, fizyoterapi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, down sendromu, dil ve konuşma terapisi alanlarında Arnavutköy Bolluca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak profesyonel ve tecrübeli çalışanlarımız ile kaliteli hizmetler vermekteyiz. Tüm ayrıcalıklı hizmetlerimizi aynı zamanda Arnavutköy bölgesinde de sürdürmekteyiz.

Arnavutköy Özel Eğitim

Arnavutköy özel eğitim ve rehabilitasyon kurumları arasında, özel eğitime ihtiyacı olan çocukların en iyi hizmeti alabilmesi için uzman kadromuz ile çalışmaktayız. Alanında tecrübeli eğitimcilerimiz özel eğitimde öğretim yöntemleri arasından en güncel ve etkili olanlarını takip etmekte ve uygulamaktadır. Özel eğitim hizmetleri yönetmeliği çerçevesinde çeşitli özel eğitim etkinlikleri sayesinde pek çok çocuk sosyal, duygusal ve fiziksel becerilerini geliştirebilmektedir.

Arnavutköy Rehabilitasyon Merkezi

Arnavutköy rehabilitasyon merkezimiz özel ihtiyaçları olan çocukların tedavi ve eğitiminde uzmanlaşmıştır. Özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerinin temelinde sözlü ve sözsüz iletişim, okuma, duygusal uyum gibi birçok farklı becerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Arnavutköy Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM)

Arnavutköy rehberlik araştırma merkezi (RAM), Millî Eğitim Bakanlığına bağlı olarak, gelişimsel ya da fiziksel farklılıkları olan çocukların durumlarının değerlendirilmesi ve tedavi yöntemlerinin belirlenmesi hizmetini vermektedir. RAM randevu sayesinde, siz de kurumumuza başvurabilir ve çocuğunuz için mevcut terapi ve eğitim yöntemleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Arnavutköy Fizik Tedavi

Fizik tedavi ve rehabilitasyon, kas ve iskelet sisteminde doğuştan gelen ya da sonradan ortaya çıkan rahatsızlıkların tanısının koyulması ve tedavi edilmesi ile ilgilenen tıp dalıdır. Fizik tedavi doktoru öncelikle muayene yaparak hastanın yaşadığı problemi tespit eder. Arnavutköy fizik tedavi ücretleri ile ilgili merak ettiklerinizi merkezimize sorabilirsiniz.

Arnavutköy Çözger

Çözger adı verilen rapor, gelişimsel, genetik ya da fiziksel farklılıkları olan çocukların özel ihtiyaçları olduğunu belgelemek için alınan rapordur. Çözger raporu faydaları arasında en önemli olanı, kişinin mevcut sosyal yardım ve hizmetlerden yararlanabilmesini sağlamasıdır. Çözger raporu hakları arasında, bakım ücreti yardımları, çeşitli fatura indirimleri, vergi muafiyetleri gibi haklar yer alır. Arnavutköy çözger raporu almak için merkezimize başvurabilir ve uzman değerlendirmesinden geçebilirsiniz.

Arnavutköy Duyu Bütünleme

Duyu bütünleme, kişinin duyu organları ile algıladığı şeylerin beyne iletilmesi, işlenmesi ve sonrasında uygun bir tepki oluşturulması sürecidir. Duyu bütünleme bozukluğu olan kişiler ise çevrelerindeki duyusal uyaranları beklenildiği gibi işleyip, duruma uygun tepkiler oluşturamamaktadır. Duyu bütünleme terapisi ve eğitimi, bu problemden etkilenen bireylerin verdiği tepkilerin geliştirilmesini sağlayabilmektedir. Arnavutköy duyu bütünleme çalışmalarımız, özel olarak hazırlanmış duyu bütünlemesi odası ve çeşitli duyu bütünleme materyalleri, aktiviteleri ile gerçekleştirilmektedir.

Arnavutköy Otizm

Otizm spektrum bozukluğu (OSB), doğuştan gelen ve ömür boyu süren bir gelişimsel farklılıktır. OSB olan çocukların sosyal ve bilişsel becerileri akranlarına kıyasla daha yavaş gelişim gösterebilir. Otizm farkındalık günü gibi önemli günlerde, dünya çapında farkındalık çalışmaları yürütülerek, otizmli bebek ve çocukların günlük hayatlarında karşılaştığı zorluklara dikkat çekilmektedir. Merkezimiz, Arnavutköy otizm olan çocukların destek ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra aileleri de bilinçlendirmek için çaba göstermektedir.

Arnavutköy Disleksi

Disleksi, kişinin okuma ve dil becerilerini etkileyen bir özel öğrenme güçlüğüdür. Bu nedenle de disleksi hastalığı olarak adlandırmamak gerekir. Benzer sesleri ve harfleri birbirine karıştırmak, okumakta zorlanmak, yönleri ve günleri öğrenememek gibi disleksi belirtileri olan çocuklar, Arnavutköy disleksi tedavisi dahilinde, uzmanlarımız eşliğinde disleksi etkinlikleri ve egzersizleri yaparak becerilerini geliştirmektedir.

Arnavutköy Down Sendromu

Down sendromu olan kişilerin kromozom sayısı 47’dir. Bu genetik farklılık, çeşitli gelişimsel ve zihinsel farklılıklara yol açabilmektedir. Hamilelikte Down sendromu testi yapılması, çocuk doğmadan önce tanı konulabilmesini sağlayabilir. En temel Down sendromu belirtileri kalın ense, düz yüz, yukarı eğik göz kapakları, küçük kafa ve avuç içerisinde tek bir çizgi olmasıdır. Arnavutköy Down sendromu tedavisi için merkezimize gelerek çocuğunuzun günlük hayatını kolaylaştırabilecek becerileri öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

Arnavutköy Dil ve Konuşma Terapisi

Dil ve konuşma bozukluğu tedavisinde en etkili olan yöntemlerden biri dil ve konuşma terapisidir. Dil ve konuşma bozukluğu terapisti, çocukların farklı kelimelere aşinalık kazanması, kendine güvenmesi ve iletişim becerilerinin gelişmesi için çalışır. Arnavutköy dil ve konuşma terapisi seans ücreti kuruma ve kişinin durumuna göre farklılık gösterebilmektedir.

Arnavutköy Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Arnavutköy dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) konusunda yardıma ihtiyaç duyan aileler merkezimize kolayca erişim sağlayabilmektedir. Genellikle çocuklar tanı alıyor olsa da yetişkinlerde de dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu görmek mümkündür. Çocuğunuzda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu belirtilerinden bazılarını gözlemliyorsanız bir uzmana başvurmanız gerekli desteğin alınabilmesi için gereklidir.

Arnavutköy Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Fizyoterapi ve rehabilitasyon, hareket kısıtlanmaları, eklem ağrıları, fıtık gibi kas ve iskelet sistemi ile bağlantılı problemleri tedavi eder. Fizyoterapi doktoru, hastalara tanı koyup tedavi yöntemini belirlerken, fizyoterapi bölümü mezunu olan fizyoterapistler ise tedavinin sürdürülmesi görevini üstlenir. Arnavutköy fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmetlerinden yararlanmak için merkezimize gelebilir ya da evde fizyoterapi hizmeti almayı tercih edebilirsiniz.

.

.

.

Arnavutköy Bolluca Rehabilitasyon Merkezi özel gereksinimli bireylere özel eğitim, tamamlayıcı eğitim, dil konuşma eğitimi, disleksi eğitimi, otizm eğitimi, down sendromu eğitimi ve fizik tedavi eğitimi uygulayan Arnavutköy rehberlik araştırma merkezi değerlendirmesi ve Çözger Raporu aracılığı ile ücretsiz hizmetler sunmaktadır. Arnavutköy Bolluca ve Boğazköy semtlerimiz haricinde başka rehabilitasyon şubelerimiz yoktur. 0212 685 10 13

\”Bizim için değerlisiniz.\”

www.bollucaozelegitim.com.tr

0531 703 10 13

Butik ve ihtisas merkez modeli ile Arnavutköy\’de en iyi özel eğitim hizmetlerimiz ile yanınızdayız.

Scroll to Top