Kamuoyu Duyurusu

Tüm Paydaşlarımızın Dikkatine

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında; merkezimize yaptığınız tüm ziyaretleriniz, programlarınız ve görüşmeleriniz kameralı sistemler ile veri olarak kayıt altına alınmaktadır.

Bu veriler öğrencilerimiz ve sizler için bağlı bulunduğumuz Milli Eğitim Bakanlığı bağlı yetkili bakanlık müfettişleri ve yetkilendirilmiş ilçe denetim görevlileri için saklanmakta ve bu müfettiş ve ilçe denetim görevlileri tarafından kontrol edilmektedir.

Ziyaretçilerimizin, Ailelerimizin, Öğrencilerimizin, Çalışanlarımızın ve Misafirlerimizin Kvkk hususları dikkatlerine sunulur. İtiraz hakkı saklı olup bunun için müdürlüğümüz tarafından görevlendirilen personellerimiz yardımıyla form doldurulması gerekmektedir.

Ziyaretleriniz için ziyaretçi defterimizin doldurulup ve kamera kayıtlarımızın veri olarak işleneceği bilgisi kamuoyuna duyurulur.

Zorunlu haller dışında ve refakat edilmesi zorunlu öğrencilerimiz hariç içeride oluşabilecek kalabalığı önlemek için, dersine ve seansına gelen öğrenci dışında(veli, misafir, arkadaş vb) bina içerisine kabul edilememektedir.

Velilerimizin öğrenciyi ders saatinde derse bırakıp, ders bitiminde dersten alması rica olunur. Öğrencimizin ders ya da seansı bitene kadar sizlerin rahatlığı için ön bahçemizin ve kamelyaların kullanım hakkı siz velilerimizindir.

Kuruluş olarak servis aracı bulundurma ve servis araçlarında öğrenci danışmanı bulundurma zorunluluğumuz bulunmamaktadır. Bu süreçle ilgili şikayet ve taleplerinizi CİMER aracılığı ile oluşturabilirsiniz.
(Örneğin: Bolluca Rehabilitasyon’da özel eğitim destek hizmeti almaktayım. Öğrencimi kurumun yardımı olmaksızın getirmekte zorlanıyorum. Öğrenci servislerinin ücretsiz sunulmasını talep ediyorum.)

Servis imkanlarının kurumumuz tarafından ücretsiz olarak sunulması, çocuklarımızın derslere devamlılığı sağlamak ve başarısı içindir.

Müdürlüğümüz tarafından planlanmış servis güzergahına uymamak, bizleri maddi olarak zorlamaktadır. Bu durum manevi olarak ise personellerimizi etkilemekte ve öğrencilerimizin dersleri de bu durumdan dolayı olumsuz yönde etkilemektedir.
(Örneğin: “Bugün işim var, gelemem, misafirliğe gittim, şimdi git sonra derse gelirim, servis çok dolaşacaksa gelemem, ocakta yemeğim var gelemem, servis hemen gelsin, misafirim var, yarın gelirim” demek öğrencinin alacağı faydayı göz ardı etmek ve çabasını yok saymak demektir.)

Daha önceden planlanmış servis güzergahına ve ders saatine uymakta zorlanan velilerimiz, diğer öğrencilerimizin hakkına girdiğinden uyarılarımıza dikkate almaları rica olunur. Kuruluşumuzda 1 adet servis aracı bulunmaktadır.

Hastane Kurul Süreci ve Rehberlik Araştırma Merkezi işlemleriniz ile ilgili araç temini ise velilerimiz tarafından sağlanacaktır. Bizler öğrenci danışmanlarımızla birlikte, sizlerin ve çocuklarımızın bu işlemleri sorunsuz bir şekilde tamamlamanız için bu süreçte sizlere rehberlik edilecektir.

Kuruluşumuzda öğrenci kayıt silme işlemlerimiz ise her ayı takip eden ilk 15 gün içerisinde yapılabilmektedir. Öğrenci kayıt silme işlemi için dilekçe doldurulması ve sorumlu müdür onayı zorunludur. Yasal olarak kayıt silme işlemi yılda iki kez yapılabilmekte ve üçüncü bir yere kayıt olmak için 1 yıl beklemeniz veya ikametgah değiştirmeniz gerekmektedir. Öğrenciye ait öğrenci dosyası ancak velimize ya da öğrencinin vasisine teslim edilebilmektedir.

Dil, Konuşma, Ses Bozuklukları, Projektif Test, Nörogelişimsel Test ve Gelişim Ölçekleri uygulamaları kurumumuzda ücretlidir.

Rehberlik Araştırma Merkezinde bulunan Özel Eğitim Hizmetleri Kurulu tarafından önerilen destek eğitimi dışında farklı bir destek eğitim programında ders almak için, Rehberlik Araştırma Merkezine müracaat etmeniz gerekmektedir. Bu müracaatınız olumlu sonuçlanabileceği anlamına gelmemektedir. Tekrar hastane sürecine girmeniz gerekebilir.

Sağlık Kurulu Raporunda mevcut tanısına ilave olarak ruhsal tanı almış öğrencilere, Rehberlik Araştırma Merkezleri tarafından destek eğitim hizmetleri önerilmemektedir.

Kuruluşumuza adımınızı attığınız andan itibaren her köşemiz eğitim yuvasıdır. Bu hususa dikkatle yaklaşmanız, işiniz yoksa meşgul etmemeniz, yüksek sesle konuşmamanız, derslerimizi ve görüşmelerimizi bölmemeniz rica olunur.

Sizleri anlıyor ve sizlere değer veriyoruz.

Ülke olarak, bu zor günlerin üstesinden hep beraber geleceğiz.

Alınan tedbirler daha iyi hizmet sunabilmek içindir.

Bu kapı, çocuk gülümsemelerine açılır.

Eyüp Tunahan
Psikolog, Müdür

“Bizim için değerlisiniz.”
www.bollucaozelegitim.com.tr

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top